Szafa parowa LG
to urządzenie, które coraz częściej staje się wyposażeniem nowoczesnych wnętrz ze względu na swoją funkcjonalność i wygląd.
Idealnym miejscem do jej ustawienia może być przedpokój, garderoba, sypialnia, a nawet biuro.
Dzięki tej szafie możemy odświeżyć, wygładzić, wysuszyć, a nawet zdezynfekować garderobę i inne przedmioty.
Model szafy parowej LG – Styler S3MFC to bardzo zgrabny i smukły mebel o wymiarach 185 x 58,5 x 44,8 cm, który na froncie ma lustro.
We wnętrzu szafy jest oświetlenie ledowe, ruchomy wieszak, uchwyty, półka.
Ruchomy wieszak wykonuje 180 poziomych ruchów na minutę, potrząsając i strzepując ubrania w celu lepszego dotarcia pary do wszystkich włókien i wygładzenia ubrań.
W dolnej części są dwa pojemniki na wodę o pojemności 1,7 l, bo jest to w końcu szafa parowa, która do wytworzenia pary potrzebuje wody. Jeden pojemnik służy do doprowadzania wody do generatora pary, a drugi do odprowadzania wilgoci z ubrań po ich odświeżaniu, osuszaniu i sterylizacji.
Taka ilość wody starcza na około 4 – 5 cykli.
Parę w szafie LG wytwarza generator pary. Jest ona wtłaczana do wnętrza szafy przy pomocy dyszy parowej przez małe szczeliny, które można zobaczyć w prawym dolnym rogu pod półką. Obok jest filtr zapachowy i otwory przez, które do szafy nawiewa ciepłe powietrze do osuszania ubrań.
Ile kosztuje korzystanie z szafy parowej LG?
Roczne zużycie energii to 368 kWh, czyli regularne użytkowanie szafy to koszt około 220 zł rocznie.
Jeden cykl odświeżania kosztuje około 20 gr, a jeden cykl sterylizacji, który trwa dłużej niż odświeżanie – około 50 gr.
Zastosowanie
Szafa parowa LG Styler znajduje zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Zacznijmy od funkcji odświeżania i wygładzania. Oto idealne okoliczności do jej użycia:
- wracamy do domu z grilla, baru, restauracji czy treningu i ubranie brzydko pachnie – wieszamy ubranie w szafie parowej i za około godzinę (najkrótszy program trwa 20 minut, najdłuższy 59 minut) będzie wolne od wszelkich nieprzyjemnych zapachów;
- wyciągnęliśmy ubrania sezonowe z worka foliowego lub zakamarków szafy, zwykle są zagniecione, mogą też nieświeżo pachnieć – wystarczy włożyć je do szafy, a po niecałej godzinie są wygładzone i również bez nieprzyjemnych zapachów;
- praca lub inne okoliczności wymagają od nas formalnego stroju, a wiadomo, że po całym dniu za biurkiem lub w samochodzie spodnie czy marynarka wymagają przede wszystkim wygładzenia – wieszamy spodnie w szafie na specjalnym wieszaku na wewnętrznej stronie drzwi, zaciskamy je prasą i za chwilę nie ma na nich zagnieceń i dodatkowo odzyskują idealny kant;
- szafa parowa LG radzi sobie dobrze z odświeżeniem ubrań ze skóry – bez konieczności wizyty w pralni chemicznej odświeżymy w niej, na przykład skórzaną kurtkę lub kożuch.
Sterylizacja
Tak jak już pisałam, to urządzenie posiada również funkcję dezynfekcji.
Potwierdzają to testy niezależnego instytutu Intertek, z których wynika, że szafa parowa LG usuwa do 99,9 % wszelkich alergenów i bakterii i to przy użyciu wyłącznie wody bez udziału jakichkolwiek chemikaliów!
Myślę, że w dzisiejszych czasach taka funkcjonalność jest wręcz na wagę złota. Zdrowie jest w końcu najważniejsze! Nie zawsze możemy wyprać rzeczy w wysokiej temperaturze, a tu uruchomienie cyklu Sanitary gwarantuje nam efekt dezynfekcji.
Co dla mnie było ogromnym zaskoczeniem, to fakt że szafa ma zastosowanie nie tylko do ubrań.
W szafie możemy zdezynfekować i pozbyć się brzydkich zapachów z poduszek, koców, pluszaków, kasków rowerowych, kasków narciarskich, czy butów sportowych.
Szafa LG Styler S3MFC oferuje aż 4 programy do dezynfekcji:
- normalny – do garderoby,
- bedding – do pościeli,
- kids item – do zabawek,
- heavy duty – do dezynfekcji kasków, butów sportowych.
Suszenie niskotemperaturowe
Szafa parowa LG oferuje również niskotemperaturowe suszenie. Proces suszenia jest de facto nieodłączną fazą każdego programu parowego, bo w końcu te zaparowane rzeczy należy jakoś osuszyć.
Suszenie w niskiej temperaturze zawdzięczamy pompie ciepła. Zasada jej działania jest taka sama jak w tradycyjnych suszarkach bębnowych, które są już w niejednym polskim domu. Pompa ciepła to gwarancja energooszczędności i delikatnego suszenia.
Funkcja suszenia niskotemperaturowego przyda nam się zarówno do osuszenie płaszcza po spacerze w deszczu czy ośnieżonej kurtki zimowej, jak i do wysuszenia i wygładzenia odzieży bezpośrednio po praniu. Jeśli zależy Wam na tym, aby móc szybko założyć świeżo wypraną koszulę czy sukienkę, wystarczy po wyciągnięciu ubrania z pralki przełożyć je do szafy parowej. Po 20 – 39 minutach będzie gotowe do założenia – wysuszone i wygładzone! Nie wierzycie? To zapraszam do zobaczenia recenzji filmowej!
Sterowanie szafą
Sprzętem możemy sterować za pomocą panelu na froncie urządzenia, jak i aplikacji LG ThinQ. Aplikacja pozwala nie tylko zdalnie obsługiwać urządzenie, ale również kontrolować zużycie energii, pobrać dodatkowe programy pielęgnacji tkanin i zdiagnozować usterkę w razie problemów z urządzeniem.
Podsumowanie
Szafa parowa LG to sprzęt, który gwarantuje nam wygodną, łatwą i zdrową, bo bez chemikaliów pielęgnację naszej garderoby i innych rzeczy takich jak buty, kaski czy poduszki.
Według mnie szafa o takiej funkcjonalności i wyglądzie to idealny mebel do mieszkania, jeśli tylko ktoś może sobie na nią pozwolić, bo nie jest to tanie urządzenie.
Cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.
Szafa parowea LG Styler – recenzja filmowa
- Pralko-suszarka Samsung Bespoke AI Laundry Combo™ - 25/11/2024
- Jakie cechy powinien mieć dobry oczyszczacz powietrza? - 21/11/2024
- Odkurzacz pionowy Electrolux Ultimate 700 – recenzja - 20/11/2024